top of page

Foglalkozások

Az idegrendszerünk fejlődése és a mozgás kéz a kézben járnak. Az egyik nem fejlődik jól a másik nélkül. 

Ha valami hiba csúszik a gépezetbe, az óvodás korban legtöbbször figyelemzavar, rajzolás elutasítása, beszédhiba, mozgásügyetlenség, vagy viselkedési eltérések formájában mutatkozik meg.

Később, az iskolában leginkább a figyelemmel kapcsolatos nehézségeket vehetjük észre gyermekünkön, de lehetséges, hogy összecserél betűket, sokszor lehagy ékezeteket, nem érti, hogy mit olvasott, nehézséget okoz a másolás, rendkívül elfárad a keze, lemarad az órán... Még később, néhány kihívásokkal teli év után pedig elkönyvelhetik a gyermeket hiperaktívnak, figyelemzavarosnak, disz-esnek. (BTMN, SNI, ADHD)

IMG_7182_edited.jpg

A jó hír az, hogy a mozgás egy fantasztikus kulcs a kezünkben, a megoldás kulcsa! 

Ahogyan csecsemő korban hatása volt az idegrendszerre, úgy később is, célzott fejlesztésben alkalmazva képes felülírni és korrigálni az idegrendszer apró eltéréseit. 

A legtöbb szülő arról számol be, hogy gyermeke nyugodtabb, figyelmesebb lett, hirtelen jobban sikerülnek a felmérők.

A Komplex Mozgásterápia, mint idegrendszeri fejlesztés segítségével sok éves nehézségeket lehet megoldani, vagy még inkább megelőzni! 

IMG_6952.JPG

A részképességek - mint finommozgás, nagymozgás, szem-kéz koordináció, testséma, téri- és idői tájékozódás, beszédértés, szókincs, logikai gondolkodás, figyelem, emlékezet - mind-mind részei a nagy egésznek, a gyermek tanulási képességének. Ezeket a részképességeket egyesével, célzottan is lehet dolgoztatni. 

Játékos, vicces, és szórakoztató feladatok során keresztül észrevétlenül fejlődik a gyermek. Az egyéni foglalkozás során lehetőség nyílik a gyermek saját tempójához, érdeklődéséhez, fejlesztendő területéhez igazítani a játékokat. 

Szinte az egész gyerekkort végigkíséri az iskolai tanulás.

Azt gondolhatnánk, hogy ez egy magától is működő folyamat, de aztán kiderül, hogy mégsem. Amíg alsó tagozaton az ismétlés, begyakorlás volt a megfelelő módszer, ez már felsőben nem működik, később meg még inkább hasznavehetetlen.

Mi változik alsó és felső között? Általános és középiskola között? 

A tananyag mennyiségének és a számonkérés módjának változása miatt nem működnek már az előzőleg használt módszerek.  

Mi a teendő?

A közös munka során feltérképezzük, hogyan működik, a gyermek, neki milyen módszerek működnek a legjobban. Egy komplett stratégiát építünk ki, amely használatával egyszerűbbé, hatékonyabbá teheti a tanulást. 

Képkivágás.JPG

Mire jó a tanulási technikák tréning?

Ez egy coaching típusú foglalkozás. A gyermek önmagáról fog a legtöbbet tanulni. Megnézzük, hogyan lehet időhatékonyan tanulni, megbirkózni az információáradattal, és honnan tud motivációt nyerni. Nagyobb próbatétel, pl. témazáró, felvételi, érettségi előtti felkészülés során kifejezetten jól jön, ha a saját, jól működő stratégiáját alkalmazza, és nem retten meg a rá váró feladattól.

image_123650291 (3).JPG

Az óvoda és az iskola között nagy a váltás!

Szülőként a lehető legjobban szeretnénk gyermekünket támogatni abban, hogy felkészülten és magabiztosan helyt álljon majd az iskolában.  

Elképesztő, mennyi mindent kell már tudnia egy leendő első osztályos gyerekeknek! Olyan alapvető képességeket és tudást kell magával vinnie, amelyeknek köszönhetően akadálytalanul halad majd az írás, olvasás, számolás világában. 

Szívügyemnek tekintem, hogy egy gyermek minél felkészültebben kezdje meg az iskolát. Ugyanis az első tanév során minden energiáját az új ismeretek elsajátításába fogja fektetni. Így a legkézenfekvőbb, ha a szükséges képességeket már nagycsoportosan gyakorolja. Hihetetlenül nagy előnyt jelent, ha könnyedén tudja teljesíteni az első osztályos feladatokat, követelményeket. Ez kihatással lehet a további évek tanulására is!  

Meggyőződésem, hogy egy felkészült kisgyermek minden nehézség nélkül képes kiválóan teljesíteni az első osztályt. Ez az iskola előkészítő foglalkozás legfőbb célkitűzése.

Az egyéni vagy csoportos foglalkozások során a gyermek speciális részképességei kerülnek fejlesztésre, mint például a számfogalom, figyelem, vonalvezetés, relációk, memória, türelem, feladattartás. 

Gyermekeinket a legszívesebben vidámnak, elevennek, játékosnak,

felszabadultnak, kreatívnak látjuk. 

Vannak azonban olyan helyzetek, események, amelyek beárnyékolják ezt a felhőtlen időszakot. Amikor érzed, hogy valami nem stimmel, látod, hogy valami nyomja a szívét, de nem mond semmit, az nagyon nehéz. Az ember tanácstalannak, tehetetlennek érzi magát, nem tud hogyan segíteni a gyermekének. Sok esetben a gyerekek meg sem tudják fogalmazni, hogy mi bántja őket. Ismeretlen, bizonytalan terepen járnak, ahol nem komfortos nekik sem, és a szülőnek sem. 

Legyen szó kisebb vagy nagyobb horderejű elakadásról, a gyermek coaching folyamat során a gyermek természetes játékossága és intuíciói segítségével térképezzük fel a probléma forrását. Változatos eszközökkel keressük meg a saját belső erőforrásait, amelyek őt előre viszik, amelyekre építkezni tud. Ezzel visszatalál az egyensúlyi állapotba, önmagához.

IMG_6963.JPG

Az első szülőkonzultáció során megbeszéljük, mivel kapcsolatban fordultál hozzám, a gyermeked, vagy a család számára milyen helyzetek jelentenek nehézséget. Részletesen átnézzük, mik a lehetőségek, mi a célravezető módszer az adott helyzetben. A konzultáció abban az esetben is hasznos,  ha egy személyes találkozó megnyugtató lenne a számodra, esetleg gyermeked számára, mielőtt belekezdünk a közös munkába.

A gyermekkel való közös munka során bizonyos időnként tartunk szülőkonzultációt, hogy megtudd, hol tart a gyermeked, Te miben tudsz neki segíteni, milyen módszert érdemes alkalmaznod, hogy a hétköznapok gördülékenyen menjenek. 

Gyermekfoglalkozások 50' 

Tanulási technikák tréning 60'

Szülőkonzultáció 60-75'

Felmérés csomagok

  9.000 Ft

10.000 Ft

14.000 Ft

25.000 Ft

Figyelem! 

Az általam alkalmazott technikák nem diagnosztikai értékűek, nem helyettesítik a szakorvosi ellátást. A gyakorlatokat, technikákat mindenki a saját felelősségére, és egyéb terapeutája beleegyezésével gyakorolhatja. Amennyiben egy adott problémakör nem az én kompetenciám alá esik, továbbirányítom az illetőt, hogy állapotának megfelelő ellátásban részesülhessen. 

bottom of page